DE ERFENIS VAN ASTERIX

  • Auteurs: René van Royen en Sunnyva van der Vegt
  • Uitgever: Bert Bakker
  • Nederlandse druk:
  • 1e druk maart 2002
  • Paperback 142 pagina's
  • ISBN: 90-351-2434-0

IN BEZIT

  • 1e druk 2002 - nieuwstaat

In het dorp van Asterix telt elke stem en het plan met de meeste stemmen wordt uitgevoerd door een leider die eerlijk is gekozen. Julius Caesar en zijn Romeinen moeten daar niets van hebben; bij hen is één persoon de baas en de rest is onderworpen aan het gezag. Op deze manier werden de nazaten van Asterix en Obelix eeuwenlang onder de duim gehouden - tot de Franse Revolutie uitbrak. Vanaf dat moment was het vrijheid, gelijkheid en broederschap, leuzen die uitstekend passen in de wereld van Asterix en Obelix.